Walentynki

Walentynki są bez sensu

Cieszy Was, że raz do roku jakiś chłopak (jakaś dziewczyna) wyrwie się z wyznaniem miłości, wrzuci czerwone serduszko na fejsa i kupi ciastko lub lody? I że potem wszystko wróci do normy? Miłość, panie-panowie, trzeba okazywać każdego dnia!

Zbliża się TA DATA. Walentynki. Fajne święto, bo choć nie zdarza się częściej niż raz do roku, wywołuje pozytywne emocje, a to jest ważne. Czy lubimy obchodzić ten dzień w jakiś szczególny sposób?

Według badań Barometr Providenta, 40 procent Polaków nie jest zainteresowanych świętowaniem walentynek. Komercja tego święta odpycha. Większość tych osób uważa, że dzień zakochanych powinno się obchodzić każdego dnia, nie tylko 14 lutego. Część ankietowanych nie świętuje walentynek, bo po prostu nie ma z kim. Jeszcze inni nie obchodzą tego dnia w sposób szczególny ze względu na jego komercyjny charakter.

Walentynki: kolacja w domu i kwiaty

Jak okazujemy miłość w dzień św. Walentego? 1/3 badanych przygotowuje wtedy w domu uroczystą kolację. Częściej są to kobiety. Jeśli chodzi o mężczyzn, to w tym roku 44% z nich zamierza przynieść swojej ukochanej kwiaty.

A może spacer? Restauracja? Kawiarnia?

Niektóre pary decydują się spędzić walentynki poza domem. Zwykle oznacza to kolację w restauracji. „Taką odpowiedź uzyskaliśmy od 30% osób, które obchodzą walentynki. A co piąta para wybierze się wspólnie do kina bądź do teatru” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Magda Maślana, ekspert ds. PR w Provident Polska.

Jeżeli organizujemy coś dla ukochanej osoby 14 lutego, musimy oczywiście liczyć się z kosztami. W tym roku Polacy zamierzają przeznaczyć na walentynkowe wydatki średnio 143 zł. To kwota o blisko 40 zł większa niż ta deklarowana w ubiegłorocznym badaniu.

[TP]

Źródło: Provident

Podziel się:
Komentarz
  • Super napisane. Chciałbym wyrazić uznanie za Twój trud. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Gratki. Będę częściej zaglądał.

    19 kwietnia 2020

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.