Nieferie

W co się bawić, czyli rodzina w czasach kwarantanny

To nie są ferie, sprawa oczywista, ale jeśli w czasie deszczu dzieci się nudzą, to w czasie kwarantanny – mogą się nudzić podwójnie. Poczwórnie nawet! Co robić? Jak żyć? Jak wytrzymać dwa tygodnie?

Bardzo dobry pomysł znalazły dwie blogerskie rodziny. Na co dzień tworzą blogi: Juniorowo – którego autorami są Elżbieta i Krzysztof Manthey’owie oraz Crazy Nauka, który jest dziełem Oli i Piotrka Stanisławskich.

Działając ad hoc, w trybie arcypilnym, a co najważniejsze – z dużym wyczuciem czasu i znawstwem tematu, stworzyli wspólnie niewielki serwis www.NIEferie.pl

Połączyliśmy siły – piszą – by pomóc dobrze i bezpiecznie przetrwać czas, gdy szkoły są zamknięte, a uczniowie powinni pozostać w domach.

Na swoim portalu zbierają i prezentują propozycje ciekawych i wartościowych stron internetowych, zajęć, inicjatyw i akcji, z których można skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy komputer, smartfon, tablet, by czas przymusowego ograniczenia kontaktów stał się okresem wielu fantastycznych odkryć, a nie nudy!

Nam podobają się najbardziej naukowe eksperymenty w kuchni dla dzieci – prezentowane przez nieocenionego Piotra – oraz nauka chwytów gitarowych. Bardzo fajny pomysł! Bardzo gorąco polecamy!

Podobnie jak tę grafikę z Rodzicowo.pl:

Rodzicowo.pl

[JP]

Foto: Nieferie.pl

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.