Posadź drzewo mailem

Posadź drzewo m@ilem! Nowa akcja Banku BPS

Po co Ci papierowy wyciąg z operacji na koncie? Przecież może wystarczyć elektroniczny! Jest ekologiczny, daje ten sam efekt – wiesz wszystko o swoich finansowych dokonaniach – a pożytek dla środowiska naturalnego bezcenny. Tak myślą w Banku BPS i mają sto procent racji.

Bank BPS – zrzeszający 326 banków spółdzielczych z całej Polski – rozpoczął właśnie proekologiczną akcję „Posadź drzewo m@ilem”, w której chce skłonić swoich Klientów do przejścia z papierowego wyciągu bankowego na wygodny i ekologiczny wyciąg elektroniczny.

Akcja EKO Bank jest odpowiedzią Banku BPS na obecne wyzwania związane z ekologią. Będzie przebiegała dwutorowo – Bank ograniczy wykorzystanie papieru, żeby nie ścinać istniejących drzew. A jednocześnie posadzi nową roślinność tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Wierzymy, że przyszłość naszej planety jest w naszych rękach. Dlatego rozpoczęliśmy akcję EKO Bank, dzięki której wyrosną nowe drzewa w wielu, specjalnie wybranych miejscach Polski. Chcemy pokazać Klientom, że jeśli każdy z nas będzie robił choćby drobną rzecz, to w dłuższej perspektywie przyniesie to już znaczące rezultaty. A najłatwiej jest zmienić coś w swoim własnym otoczeniu. Co równie ważne, kiedy będzie nas więcej, to efekt będzie tym bardziej znaczący – mówi Arkadiusz Zwierzchowski, Dyrektor Obszaru Rozwoju Biznesu Banku BPS.

Pierwszą odsłoną kampanii “Posadź drzewo m@ilem” jest informacja umieszczona na wyciągach papierowych, które otrzymują Klienci. Zawiera ona instrukcję jak przejść na e-wyciąg. Równocześnie rozpoczęła się komunikacja na stronie internetowej Banku, stronie logowania do systemu bankowości elektronicznej e25 oraz w mediach społecznościowych Banku.

Partnerem merytorycznym i wykonawczym projektu została Fundacja Alter Eko działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju miast, edukacji ekologicznej oraz ochrony zasobów przyrodniczych. To przy współpracy z Fundacją, Bank wybierze miejsca w Polsce, w których zasadzi drzewa i inną roślinność. Więcej szczegółów dostępnych jest na www.bankbps.pl/ekobank.

[JP]

POLECAMY RÓWNIEŻ: Łap dotację! Szukaj oszczędności

Foto: Bank BPS

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.