Ubezpieczenie narciarskie

Polisa turystyczna potrzebna też na narty w kraju

Wyjeżdżasz na narty w polskie góry? Myślisz, że już jesteś ubezpieczony – albo że w kraju żadna polisa nie jest potrzebna? Błąd!

Wiele osób posiada roczne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), wykupione w pracy czy szkole, więc jadąc na urlop w Polsce, nie myśli o dodatkowej polisie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ubezpieczenie NNW często nie obejmuje zdarzeń związanych z jazdą na nartach. Przed wyjazdem na narty – również w Polsce – warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Np. w Avivie tzw. pakiet elastyczny ubezpieczenia dla 1 osoby na 8-dniowy wyjazd na narty w Polsce kosztuje 38 zł. W ramach tego Aviva pokryje koszty leczenia oraz assistance do kwoty 5 000 zł. W tej cenie jest również świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku do 10 000 zł, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) do 50 000 zł oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego na kwotę 1 000 zł.

Dodatkowo uzyskamy 20% zniżkę w składce, jeśli do 21 lutego kupimy polisę przez serwis online MojaAviva.

Co daje narciarska polisa turystyczna w kraju?

W razie wypadku na nartach ubezpieczony dzwoni do centrum alarmowego, które znajduje placówkę medyczną w pobliżu i organizuje pomoc – również w placówkach prywatnych, więc poszkodowany nie musi czekać w kolejce na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Aviva opłaca też transport z miejsca wypadku do placówki medycznej bądź z placówki medycznej do miejsca pobytu ubezpieczonego.

Jeśli po wypadku na stoku, w czasie powrotu do zdrowia, konieczna będzie rehabilitacja – Aviva pokryje jej koszty do kwoty 1000 zł. Jeśli nieszczęśliwemu wypadkowi ulegnie jedyny kierowca w rodzinie, w ramach ubezpieczenia turystycznego przysługuje kierowca zastępczy, który odwiezie rodzinę do domu. Zapewnia opiekę nad dziećmi, jeśli rodzic ulegnie wypadkowi i dzieci czasowo miałyby zostać bez opieki. Aviva pomoże również rodzicom, których dziecko trafiło do szpitala w czasie obozu czy kolonii – jeśli pobyt dziecka w szpitalu trwa powyżej 7 dni, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci dojazd oraz zakwaterowanie rodzica, nawet na 5 dni.

W ramach narciarskiego ubezpieczenia turystycznego, zarówno krajowego, jak i zagranicznego, Aviva oferuje również ubezpieczenie sprzętu narciarskiego (lub snowboardowego) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które może być nieocenione, np. gdy ubezpieczony spowoduje wypadek na stoku, a osoba poszkodowana będzie oczekiwać zadośćuczynienia.

Ubezpieczenie turystyczne przydatne jest zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ważne jest, aby dostosować zakres polisy do swoich potrzeb i planów urlopowych. W szczególności, planując jazdę na nartach czy snowboardzie, powinniśmy wybrać ubezpieczenie turystyczne uwzględniające rekreacyjne uprawianie sportów zimowych.

[BJ]

Materiały Aviva

Foto: Susanne Jutzeler, suju-foto z Pixabay 

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.