Targi Polagra-Premiery ruszają już 17 stycznia

Targi dla rolników zimą, w styczniu? Tak, to chyba najlepsza pora! Jest wiele czasu, by wybrać się do Poznania i ze spokojem obejrzeć wszystkie tegoroczne nowości. A zapowiada się, że będzie to naprawdę rewelacyjne wydarzenie!

Tegoroczna ekspozycja obejmie 7 pawilonów, które zostaną otwarte w piątek 17 stycznia o godzinie 9.00. Pozostaną otwarte do godziny 16.00 w niedzielę 19 stycznia. Wypełnią się po brzegi nowościami, które producenci szykują na 2020 rok.

Na targach pojawi się prawie 400 marek, w tym między innymi Claas, Zetor, Fendt, Massey Ferguson, John Deere, Valtra, Kuhn. Będą też topowi polscy producenci tacy jak Samasz, KFMR Krukowiak, BIN, Mandam, Unia, Agro-Tom, Pomot, Agro-Masz, KMK Agro czy Swimer.

Złote Medale MTP

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach powinni rozpocząć zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie Złoty Medal MTP. Sąd konkursowy wyłonił w tej edycji aż 37 laureatów.

Lista laureatów znajduje się na www.polagra-premiery.pl. Wymieniając tylko kilku – firma Claas zaprezentuje Lexion 6000. To kombajn łączący zalety bębna przyspieszającego, młócącego, separatora oraz odrzutnika, z innowacyjnym napędem synchronizującym wszystkie bębny.

John Deere przedstawi czterogąsienicowy ciągnik rolniczy 8RX 410, idealną maszynę do wymagających terenów oraz trudnych typów gleby. Targom zależy ogromnie na promocji i rozwoju polskich marek, dlatego wśród wystawców nie zabraknie również polskich producentów, którzy zaprezentują produkty zawierające innowacyjne rozwiązania.

Przykładem niech będzie maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100, firmy Usarya Polska, przeznaczona do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby. Pojawi się też opryskiwacz Heron 50 27, o pojemności zbiornika głównego 5000l, jednej z najstarszych polskich firm rolniczych UNIA Sp. z o.o.

To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które będzie można obejrzeć na żywo w Poznaniu. Oprócz nowości maszynowych nie zabraknie też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje Data Connect, czyli interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek.

Poznacie eAgronom, czyli program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami. Można zapoznać się z systemem Uniform Agri, który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego…

Innowacyjne rolnictwo – temat przewodni targów

POLAGRA-PREMIERY to także źródło wiedzy dla rolnictwa. Nadchodząca edycja oprócz nowości rynkowych będzie prezentować bardzo bogaty program wydarzeń. Na szczególną uwagę zasługuje Dzień Agronoma z konferencją dotyczącą innowacyjnego rolnictwa. Jej uczestnicy skupią się na wyzwaniach i nowościach uprawy i techniki rolnej, odporności na herbicydy oraz fungicydowej ochrony roślin.

Dzień Zootechnika to z kolei szkolenie przygotowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poznamy nowe funkcjonalności portalu IRZplus oraz tezy wykładów nt. nowoczesnych maszyn i technologii ułatwiających precyzyjne nawożenie organiczne. Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych podczas Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy poruszy palący problem produkcji roślinnej w warunkach niedoborów opadów, nasilającą się w związku z tym presją agrofagów oraz wycofywania substancji czynnych z gleb.

Podczas Targów odbędzie się także XIII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych pod hasłem „Jakość rzepaku – wspólna korzyść rolnika, przetwórcy i konsumenta”. To tylko wybrane prezentacje z bogatego programu wydarzeń podczas Targów Polagra-Premiery, który w całości jest dostępny na stronie www.polagra-premiery.pl.

Tematem przewodnim tej edycji targów POLAGRA-PREMIERY jest innowacyjne rolnictwo.

[AR]

Foto: materiały prasowe MTP

Podziel się:
Komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.