Piorko Biedronka

Piórko 2020, czyli 100.000 zł nagrody za książkę dla dzieci

Sieć handlowa Biedronka już po raz szósty organizuje wyjątkowy konkurs dla debiutujących pisarzy i ilustratorów. W obu kategoriach można wygrać po 100 tysięcy złotych nagrody!

Tym konkursem Biedronka chce popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych.  Dotychczasowe pięć edycji „Piórka” nie tylko wyłoniło dziesięcioro zdolnych debiutantów, których sieć nagrodziła łącznie 1 mln zł, ale też otworzyła im drzwi do świata kariery. Świadczą o tym chociażby liczby: zwycięskie książki „Piórka” zostały sprzedane łącznie w ok. 220 tys. egzemplarzach. Niektóre z nich dostąpiły zaś zaszczytu największego – znalazły specjalne miejsce w dziecięcych sercach…

Założeniem projektu “Piórko” jest również promowanie twórczości utalentowanych autorów i ilustratorów, których dzieła nigdy wcześniej nie były publikowane. Zwycięskie prace zostają wydawane po każdej edycji w postaci książki, która ma szansę dotrzeć do ogromnej liczby odbiorców za sprawą sprzedaży w sklepach sieci Biedronka, odwiedzanych dziennie przez 4 mln klientów.

W dotychczasowych edycjach nadesłano łącznie ponad 19 tysięcy prac, konkurs cieszy się więc olbrzymim zainteresowaniem. Czas na stworzenie swojego dzieła do 23 marca 2020 roku.

Szczegóły można znaleźć w regulaminie konkursu.

[BJ]

Źródło: Piorko.Biedronka.pl

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.