uczą seniorów

Bankowcy z Gniezna uczą seniorów mobilnej aktywności

Idealny pomysł lokalnych władz na aktywizację seniorów i równie znakomite wykonanie. Komu jak komu, ale seniorom pomoc w obsługiwaniu smartfonów i płatności mobilnych bardzo się przydaje!

W Gnieźnie uczą seniorów! Bank Spółdzielczy w Gnieźnie już po raz kolejny zaproszony został przez Urząd Miejski  do przeprowadzenia cyklu edukacyjnego dla pięciu grup seniorów. Jaki był zakres tego szkolenia? Przede wszystkim bankowość elektroniczna, aplikacje mobilne, umiejętności korzystania z kart płatniczych, a także płatności w Internecie oraz bezpieczeństwa finansów. To była idealna okazja, by pokazać seniorom korzyści płynące z korzystania z płatności mobilnych w telefonie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, przeprowadzone wykłady były częścią większego projektu. W ramach „Warsztatów kompetencji cyfrowych 60+”,  seniorzy poznają praktyczny wymiar korzystania z szerokich możliwości Internetu.  Chodzi między innymi o korzystanie z  map Google i zakupy online np. w serwisie Allegro. Do tego dochodzi wykorzystanie porównywarek cenowych, portali oferujących podróże i noclegi, bilety PKP, rozkłady jazdy. Warsztaty obejmują także umiejętność korzystania z komunikatorów i serwisów społecznościowych.

Bankowcy uczą seniorów przede wszystkim w kwestiach związanych bezpośrednio z funkcjonowaniem finansów w sieci. Podczas prezentacji skupili się przede wszystkim na praktycznych aspektach korzystania z bankowości elektronicznej: dostępie do swojego konta i innych produktów bankowych przez Internet oraz realizacji przelewów i zleceń stałych. Omówiono też  funkcjonalności kart płatniczych, płatności zbliżeniowe, płatności w Internecie. Seniorzy mogli szczegółowo zapoznać się także z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi związanymi z płatnościami telefonem czy zegarkiem.

Źródło: materiały prasowe

Foto: Gerd Altmann z Pixabay 

Podziel się:
Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarza jest w tej chwili niedostępny.